Вярата обедини смолянския кв. "Устово" - издигнаха 19 м кръст
- 27 октомври, 2025
Новият кръст край параклиса "Св. вмч. Димитър" е изграден изцяло с дарения и доброволен труд на жители от квартала
19-метров кръст се извиси над смолянския квартал Устово. Металният символ на вярата беше осветен на днешния Димитровден от отец Васил. Кръстът е издигнат в местността „Равнишката“, до новоизградения параклис „Св. вмч. Димитър“.
Инициатори за съграждането на храма са трима жители на квартал Устово. В инициативата са се включили десетки хора с дарения и доброволен труд. Параклисът е построен за около две години изцяло с дарения. За издигането на кръста, чието монтиране струва над 10 хиляди лева, отново са събирани средства само чрез дарения.
На освещаването днес хората се помолиха за здраве и благоденствие и за това Кръстът – като Божи символ, да пази тях и техните семейства. Предстои мястото да бъде осветено, за да се вижда кръстът отдалеч.
Източник: БНТ

Още от България
Край на проекта "Исторически парк"
Комплексът край село Неофит Рилски беше открит през 2019 г.
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро
Апел към жителите на община Струмяни относно риск от пожари
Община Струмяни апелира към всички жители и гости на общината да бъдат особено внимателни и отговорни