Източник: община Смолян
Денят беше отбелязан с консултации с кардиолог и физическа активност
Световният ден на сърцето беше отбелязан в Смолян с консултации с кардиолог и физическа активност, а сградата на Община Смолян беше осветена в червено. Смолянчани се включиха в инициативата „Изкачи се с кардиолога си"! Сборният пункт беше пред Спортната зала "Величко Чолаков". Специален гост бе д-р Зинаида Ковачева, която поведе изкачването по стълбите към Стария център в Смолян.
Участниците, сред които имаше и пациент с трансплантирано сърце, показаха, че дори една кратка разходка може да бъде част от нещо по-голямо- кауза за здраве, дълголетие и активен живот.
В знак на съпричастност и повишаване на осведомеността за сърдечно-съдовите заболявания, сградата на Община Смолян бе осветена в червено по повод Световния ден на сърцето – 29 септември.
Нека си напомним колко е важно да се грижим за сърцето си – с движение, здравословно хранене и редовни профилактични прегледи, съветват кардиолозите.
Дружеството на кардиолозите и община Смолян благодарят на всички, които се включиха с ентусиазъм, с усмивка и с желание да бъдат част от промяната.
Източник: община Смолян

Още от България
Край на проекта "Исторически парк"
Комплексът край село Неофит Рилски беше открит през 2019 г.
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро
Апел към жителите на община Струмяни относно риск от пожари
Община Струмяни апелира към всички жители и гости на общината да бъдат особено внимателни и отговорни