Новото пространство към детската градина ще предлага модерни съоръжения за игра и развитие на деца от 3 до 12 години
Започна изграждането на детска площадка към новоизградената детска градина в село Радуил. Кметът на община Самоков инж. Ангел Джоргов и директорът на строителната дирекция Красимира Костадинова направиха оглед на място и проведоха работна среща с изпълнителя на обекта и директора на детската градина. По време на срещата бяха обсъдени етапите на строителството, организацията на работа, както и изискванията за качество и безопасност.
Детската градина в Радуил беше завършена през миналата година, а от тази година вече функционира с капацитет от 24 деца. С реализирането на новата площадка за тях ще бъде осигурена още по-съвременна и функционална среда за игра, обучение и развитие.
Проектът предвижда изграждането на площадка с разнообразни съоръжения, съобразени с възрастовите групи от 3 до 12 години. Ще бъдат обособени зони за активни и занимателни игри, включително комбинирано съоръжение с пързалки и катерене, двойна люлка, пружинна клатушка и детска беседка за най-малките.
Предвидени са и интерактивни панели, включително достъпни за деца в неравностойно положение. В пространството ще бъде изградена и настилка с вградена игра „дама“, която ще насърчава колективните занимания и развитието на социални умения.
източник: община Самоков

Още от България
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години