Празнична програма в двора на училището
На 15 септември дворът на ОУ "Аверкий Попстоянов" гр. Рила отново бе изпълнен с усмивки и трепет в първия учебен ден.
След изпълнението на националния химн, директорът на училището Татяна Симеонова приветства всички присъстващи с пожелание за успешна и ползотворна учебна година. Кметът на община Рила Георги Кабзималски поздрави учителския колектив, а на учениците пожела да бъдат здрави и старателни в учебния процес.
В програмата взеха участие учениците от начален и прогимназиален етап, които поздравиха всички гости с песни и стихотворения. Тазгодишните петокласници предадоха символично ключа на знанието на новите първокласници, а след това заедно биха първия звънец за новата година.
След края на програмата, пазителите на знамето поведоха своите съученици към класните стаи.

Още от България
"Забавно лято 2" стартира в Хаджидимово на 1 юли
Кино на открито, игри, танци, рисуване и много забавления за деца и семейства
Осем медала за таекуондо клуб "Хоук" – Банско на международен турнир
Турнирът в Охрид беше последното състезание за клуба през настоящия състезателен сезон
Жълт код за значителни дъждове с гръмотевици в 12 области
Възможни са и градушки