Източник: община Сандански
Сандански празнува не просто обновяване на сграда, а възраждането на емблема
Официално бе открита напълно обновената сграда на Търговски център - ГУМ, който отново зае своето място в сърцето на Сандански, предлагайки модерно пространство за търговия и услуги.
С тържествен водосвет, отслужен от Негово Високопреосвещенство Неврокопски митрополит Серафим, започна церемонията, белязала новото начало.
Официалната част завърши с прерязване на лентата от кмета на община Сандански – Атанас Стоянов, Неврокопски митрополит Серафим и представители на фирмата – изпълнител на проекта - "Търговски център - Сандански" ООД.
Това, което днес виждаме, е резултат от едно смело и перспективно публично-частно партньорство между Община Сандански и фирмата, спечелила концесията.
Инвестицията не само преобрази една знакова сграда, но и се превърна в стратегически ход за икономическото, туристическото и социално развитие на града, създавайки нови работни места и отваряйки пространство за съвременен градски дух.
За настроението на всички гости на откриването на ГУМ се погрижиха прекрасните деца от Вокална група "Звънче", с ръководители Здравка и Люси Гошевски.
През целия ден посетителите ще се насладят на специална празнична програма с игри, занимания и творчески работилници за деца, а вечерта кулминацията ще настъпи в 20:00 ч., когато ще бъдат изтеглени победителите в голямата томбола с награди.
Новият ГУМ не е просто сграда. Той е символ на обновление, амбиция и партньорство.

Още от България
Звездите на театъра озариха Разлог
XI Национални театрални празници завършиха с четири незабравими вечери
Сандански отбелязва Еньовден с празнична програма
Празник посветен на българските традиции, билките и здравето
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината