
Снежният човек - символ на усмивка, приятелство и позитивизъм.
Кое може да изкара цялото семейство навън в студен снежен ден. Снежният човек, разбира се!
Три топки една върху друга, морков за нос, въгленчета за очи, шалът на тате през врата, тенджерата на мама за шапка, в ръката – метлата на баба – и ето го – застава пред нас, карайки ни да се усмихнем широко.
На 18 януари се празнува международният ден на снежния човек. Идеята за рождения ден е на германския колекционер Корнелиус Граетц. Датата е избрана, защото единицата символизира метлата, а осмицата – тялото на снежния човек.
Сведенията за създаването на първия снежен човек остават твърде неясни и непълни. Въпреки това Боб Екстайн, автор на книгата „Историята на снежния човек“, споменава за наличието на подобни снежни скулптури още от средновековието. Той се позовава на различни изображения, намерени в европейски музеи, галерии и библиотеки. Най-ранните сведения за наличието на снежен човек, които Екстайн успява да намери, са в библиотеката Koninklijkе в холандския град Хага в творбата „Часослов“, която датира от 1380 г.
Най-простият снежен човек се състои от 3 части, които представляват 3 големи снежни топки - най-голямата служи за основа, след това се слага втората по големина и служи за торс и накрая най-малката за глава. Понякога за ръце служат клони, но човекът може да бъде и без ръце. Снежният човек "държи" лопата или метла. За очи най-често се ползват въглени, носът е желателно да е от морков, а за уста могат да се ползват малки камъчета. На главата му има шапка, а около врата - шал.
източник: obekti.bg
Най - четени
Последни
Тези неща увеличават риска от здравословни проблеми
- 20 април, 2025
Как да спестяваме повече от средствата си
- 20 април, 2025
Още от Развлечение
Популярността на дубайския шоколад причини световен недостиг на шамфъстък
Ядките намаляват и заради лошата реколта от миналата година
Актуалните маратонки тази пролет
Вижте тенденциите за 2025 година
Как празнуват Великден в различните кътчета на света
Интересни обичаи и традиции